top of page

בלוג נדל"ן

כמה סיבות טובות למכור באמצעות חיים בנדל"ן:

· ניסיון של יותר מ- 10 שנים.

· אמינות ושירות היא המפתח שמוביל אותנו להצלחה!

· אנו עורכים בדיקות משפטיות לנכס כדיי להימנע מבעיות בשלב העסקה (היטלי השבחה, הערות אזהרה, צווי הריסה.....).

· שיתוף פעולה מלא מול 350 מתווכים שונים תוך שמירה על האינטרסים האישיים שלכם.

· סוכן בחיים בנדל"ן לא מטפל ביותר מ-5 נכסים בוא זמנית בבלעדיות.

· כתופעה, שמוסרים את הנכס לטיפול של מספר מתווכים, הערך הכספי של הנכס יורד בעיני הלקוחות מפני שהמתווכים מתחרים על הנכס וכל אחד רוצה להשיג ללקוח מחיר טוב יותר.

· כתוצאה מפעולות השיווק שלנו אנחנו עם מאגר קונים ענק של כ-2,100 קונים רלוונטיים בממוצע!

· יכולת ניהול מו"מ מקצועי מתוך ניסיון של מאות עסקאות נדל"ן שביצענו.

· צינורות הפרסום שלנו רחבות ומגוונות בהתאם לנכס, כתוצאה מפעולות השיווק שלנו אנחנו מגיעים לכמות חשיפות גדולה (בממוצע 35,000 חשיפות למודעה).

· האני מאמין שלנו שיועץ הנדל"ן לפני הכל הוא בן אדם זר שנכנס לביתכם או לביתם של השוכרים וקודם כל לכבד ולהעריך את המתגוררים בנכס ואת אותה הגישה להעביר לקונים הפוטנציאלים שמגיעים לבקר בנכס.


מכירת דירה היא כמו פגישה עיוורת ולכן צריכים להראות אותה לקונים הפוטנציאלים כשהיא במיטבה. להלן מספר טיפים למוכרים כדי שמלאכת השיווק תהיה קלה יותר.

מכירת דירה היא אחת מהעסקאות הבסיסיות, הנפוצות והמשמעותיות ביותר שעושה אדם במהלך חייו. המפגש הראשוני בין הרוכש הפוטנציאלי ל"כלה המיועדת" מכיל אלמנטים של פגישה עיוורת- כשלרושם הראשוני משקל מכריע. היא- מתייפה, מתגנדרת ומנסה להיות במיטבה. הוא- מנסה שלא להפגין התלהבות יתר על המידה, להיות מאופק, כי זה עלול לעלות לו ביוקר.

הבעיה היא שלפעמים, לאחר שנים של מגורים באותה הדירה (בדיוק כמו אחרי שנים של זוגיות), קצת שכחנו כיצד מתכוננים ל"פגישה עיוורת" עם רוכש פוטנציאלי. כבר מזמן התרגלנו לפגמים ולחסרונות של הדירה, לסדקים בקיר, לעובש באמבטיה ולחורים בריצוף. כל כך התרגלנו, עד שהם נעלמו מעינינו כליל, כי הרי בשבילנו היא הייתה פעם בית החלומות.

הכנת הדירה למכירה אינה מחייבת השקעת משאבים כספיים רבים. בדרך כלל את רוב הדברים ניתן לבצע באופן עצמאי. תיקונים דוגמת טיח, צביעה, ניקיון וסידור, אינם מצריכים משאבים משמעותיים. יש לבדוק גם את מערכת החשמל בבית, תקינות הנורות, הברזים, שימון הצירים בדלתות ובארונות, ניקיון שומני המטבח, מצב השטיחים ועוד.

מחסנים, ממ"ד, חדרי ארונות ומזווה- רצוי לארגן, לנקות ולהוציא מהמחסן חפצים מיותרים על מנת שיראה גדול, או לפחות יראה את הפוטנציאל שבו. כמו כן רצוי שבחדרים אלו תהיה תאורה ראויה, כי בדרך כלל לחדרים הנ"ל אין חלון או שקיים חלון קטן.

אמבטיות-רצוי מאוד שחדר האמבטיה לא יהיה בשימוש בעת הביקור ויהיה מסודר ונקי. רצוי עם ריח נעים וללא לחות ואדים של שימוש. תקן את כל מה שנדרש. הסר סימני עובש מהאריחים ומהתקרה, הנח מגבות נקיות.

חדרי שינה- הצג את חדרי השינה כשהם מסודרים גם כיוון שכך שהם נראים גדולים יותר וגם משאירים רושם טוב יותר. פנה רהיטים ישנים, השתמש בכיסויי מיטה חדשים. חדרי השינה חייבים להעניק אווירה נעימה, נוחה ומפנקת.

שעות הצגת הנכס- יועץ הנדל"ן מתאם את הביקור עמך. רצוי להציג את הבית בשעות היום, לפתוח אותו לרווחה, כולל התריסים הווילונות, על מנת שיהיה מואר ומאוורר. כמו כן רצוי להדליק מראש את האורות הרלוונטיים (בממ"ד ובמרתף) ולהפעיל מיזוג. במידה והבית מתוכנן לתאורת לילה, רצוי להתחיל את הצגת הבית לפנות ערב על מנת שללקוח יישאר זיכרון מתאורת המקום. בכל מקרה מומלץ לא להציג בית בלילה, ואם אין ברירה, חובה להדליק את כל האורות בבית, החיצוניים והפנימיים. הדלקת האורות מוסיפה צבעים וחמימות לבית.

לשמוע שקט- שמור על עוצמת שמע נמוכה ממכשירי ורדיו והטלוויזיה. הקונה, כזכור לא מגיע כדי לרקוד או לשמוע מוזיקת רקע.

המנע מלהזמין קונה כאשר יש לך אורחים- אל תקיים ביקור של לקוחות כאשר בבית ישנם אנשים רבים. דאג לכך שבבית יהיו מעט אנשים בזמן הביקור. זכור להיות גמיש בעת תאום הזמן, אך גם יש להתאים את הזמן לנוחיותך ולהתאימו לאופי הנכס. הסיבה: סיור פזיז אינו יעיל, והלקוח לא יזכור את הנכס בסופו.

כלבים, חתולים ואיגואנות למיניהן- יש לשאול בתחילת הסיור האם הלקוח נרתע מחיות מחמד או מרגיש לא נוח בקרבתן או אלרגי. במידה וכן, יש לדאוג שחיות המחמד יהיו סגורות. במידה ואתם מגדלים חיות מחמד, את כלי האוכל של החיות יש להוציא מחוץ לנכס בשעות הביקור.

בלי הפרעות- היה חברתי ואל תנסה ליצור שיחה בכל מקרה. הקונים אוהבים לראות את הנכס עם מינימום הפרעות. אם יהיו להם שאלות הם ישאלו את המתווך. תן לו לבצע את העבודה.

אמיתות הדברים ודיוק- מסור נתונים מדויקים לגבי גודל המגרש (אם יש מגרש), השטח הבנוי, גיל הנכס וכדומה. אל תספור את השביל ואת המרפסות לבית כשטח בנוי והקפד בין שטח ברוטו לשטח נטו. יש קונים שמחשבים את המחיר לפי מכפלות הגודל ולאחר סגירת מחיר או הצגתו, לכשיתברר כי המגרש קטן מהצגתו הם יאמרו "אמרנו חצי דונם, ובפועל יש 470 מ"ר בלבד. אנחנו רוצים לשלם את החלק היחסי..." (כדאי לא להסתבך עם נוסחאות). אם יש חריגות רצוי לציין אותן. אולי לא לכל אחד, אבל במידה ויש התפתחות במו"מ עם הקונה, הדבר מומלץ.

אצל השכן-טעות נפוצה להתחיל בהצגת הבית במקומות שניתן לבצע שינויים או בכלל באמירת דוגמת "השכן עשה כך וכך וזה נראה שיגעון". למה? כי השכן לא מוכר ואם כן אז אולי נלך אליו, וגם כיוון שהקונים באו לראות את הנכס הנ"ל. תאמר לקונה: "אתה יכול כך וכך וזה יראה שיגעון".

יועץ הנדל"ן- שתפו איתו פעולה במהלך המכירה וידעו אותו בכל הפרטים המהותיים לגבי הנכס והסביבה, אחרי הכול אתם אמנם לא יועצי נדל"ן אבל אתם מכירים את הנכס שלכם בצורה הטובה ביותר. בהגיעו לנכס עם לקוחות תנו לו לערוך את הסיור (רק הוא יודע איזה דגשים חשובים לקונה הפוטנציאלי).

חשוב לזכור!

אין הזדמנות שנייה לרושם ראשוני

Comments


bottom of page